Po polsku

Nowe stowarzyszenie w Gartz

11 Grudnia 2021 założyliśmy nowe Stowarzyszenie Kulturalianz. Jego celem jest organizacja wydarzeń kulturalnych już w roku 2022 i ustanowienie kościoła Św. Stefana w Gartz centrum kultury. Kościół ten jest w trakcie bardzo kosztownej renowacji. Gdy proces ten zostanie zakończony kościół Św. Stefana będzie samowystarczalnym centrum wydarzeń kulturalnych. Powstaną tu unikalne możliwości do przeprowadzania wartościowych trans-regionalnych imprez. Nie mają one konkurować z dotychczasowymi miejscowymi festynami czy imprezami innych stowarzyszeń. Mają natomiast jak najszybciej zostać dostrzeżone jako okazje do spotkań i zapobiegania podziałom powodowanym przez pandemię koronawirusa. Na tą okoliczność ogromnie się cieszę!Kandydatka na burmistrza Gartz

Ja nie mam nic do zaoferowania oprócz odwagi i umiejętności.
Tak jak każdy z nas.
My przyszliśmy na świat.
My staramy się coś osiągnąć w życiu.
My próbujemy być sprawiedliwi.
My chcemy być docenieni.
A potem umieramy.

Moja generacja miała szczęście. Żyliśmy i pracowaliśmy z możliwością, którą nam dał DDR. Niespodziewanie nadszedł dzień obalenia muru Berlińskiego. Zjednoczenie Niemiec otworzyło nowe perspektywy i możliwości życia. Z której korzystam.
Dużo się nauczyłam i studiowałam z powodzeniem na uniwersytecie. Chyba dotarłam na metę.
Moja droga rozpoczęła się w mojej ojczyźnie Uckermark. Mieszkam w Gartz z moją wielką miłością, z moim ojcem, przyjaciółkami, miłym sąsiadami i znajomymi. Moją pasją było dużo podróżować i często zmieniać miejsce zamieszkania. Może to przez mój wiek?
W moim wieku i z moim doświadczeniem życiowym jak i zawodowym jestem w stanie wykonywać obowiązki.
Referaty i seminaria przygotowuje w domu na własnym komputerze. Dlatego jestem ciągle osiągalna dla mieszkańców Gartz a także Friedrichsthal, Hohenreikendorf i Geesow.
Jestem gotowa i z chęcią chcę wykonywać pracę burmistrza. Pan Luca Piwodda otworzył w 2018 bardzo młodą partię FPA. On mi zaproponował żebym dołączyła do jego parti Freiparlamentarischen Allianz. Po przemyśleniu i uzyskaniu wiedzy o tej partii. Dołączyłam do partii. Długo nie trwało i byłam pewna że chcę kandydować i zostać burmistrzem. Szczególnie po rozmowie z moimi dwoma konkurentami, wiedziałam że mieszkańcy z Gartz i częci innych miejscowości potrzebują czegos innego nisz moi dwaj konkurenci mają do zaoferowania. Szczególnie jezeli chodzi o perspektywę przyszłościową.
Moją kampania wyborczą znajdą państwo na stronie Freiparlamentarischen Allianz.
Kampania wyborcza w kwietniu i w maju 2019 sprawiła mi frajdę. Ale to również widać na zdjęciach. Nawet przed nie pomyślałam że sprawi mi to taką satysfakcję. Myślałam, że będzie to stresowe i męczące. Ale wręcz przeciwnie. Rozdawanie ulotek w częściach miejscowości i rozmowa z ludźmi wprawiła mnie w duży optymizm. Do tego jeszcze przyjemne obcowanie z prasą oraz pozytywne nastawienie do mojej osoby ułatwiło mi walkę wyborczą z konkurentami. Najpierw na stronie portalu Tantower Wordpress TWP.
Później w redakcji w Schwedt Märkische Oderzeitung MOZ. Moi konkurenci raczej przypadkiem otworzyli mi drogę. Jak widać w prasie też.